Start

Losowe zdjęcie

Gmina Kruszyna

Konie

ABC wędkowania

Drużyna Oldbojów z Kruszyny

Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej

Szkolny Związek Sportowy Powiatu Częstochowskiego

Euro 2016

Sport Powiatu Częstochowskiego

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •7 gości• ••
•Copyright © 2020 Koordynator Sportu Gminy Kruszyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.•
Witaj na stronie głównej
ABC wędkowania - dzień drugi

Drugie spotkanie szkoleniowe odbyło się w poniedziałek 16 lipca 2012 roku. Uczestnicy kursu po wstępie teoretycznym dotyczącym między innymi metod wędkowania, przystąpili do praktycznego pokazu łowienia metodą spinningową oraz na muchę. Każdy wykonywał ćwiczenie polegające na zarzucaniu wędki. Następne spotkanie przewidziano na dzień 19 lipca 2012 roku.

 
Konie w gminie Kruszyna

W miejscowości Widzów (gmina Kruszyna) znajduje się stadnina koni z bogatymi tradycjami i historią, która sięga IX wieku. Konie wyścigowe z Widzowa wygrywały wiele liczących się gonitw.

Więcej można poczytać na stronie: http://www.skwidzow.pl

stadnina

W Widzowie mieszka także rodzina miłośników i hodowców koni, która startuje w zawodach powożenia i osiąga znaczące sukcesy. W lokalnej prasie ukazał się artykuł o zajęciu I miejsca przez Pana Sebastiana Bogacza w Mistrzostwach Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, zapraszamy do przeczytania - link.

mistrzpolski

Pan Leszek Bogacz zdobywał nagrody na wystawach koni.

dyplom1

Poniżej przedstawiamy relację z zawodów czerwcowych w roku 2012 przygotowaną przez Weronikę Bogacz uczennicę szkoły podstawowej w Zespole Szkolnym w Widzowie.

Ogólnopolskie  zawody w powożeniu rozpoczęły się 08.06.2012. Zawody te składają się z trzech konkurencji: z ujeżdżenia, maratonu, kegli. Ujeżdżenie wykonuje się na czworoboku o wymiarach 40 na 100 co 20m ustawione są litery. Program jest tak, opracowany, że w każdej literze trzeba wykonać określony element . Drugiego dnia zawodów jest maraton, składa się z przeszkód na, których są litery od A do F. Trzeba przejechać w kolejności. Wygrywa ten, kto ma najlepsze czasy w przeszkodach. W ostatnim dniu jest próba zręczności, składająca się z pachołków zwane keglami, na których są piłeczki. Parkur z keglami należy przejechać tak, żeby nie strącić piłeczki i pachołka. Nie można przekroczyć normy czasu. Kiedy piłeczka spadnie są 3 punkty karne. Zawody odbyły się w Mikołajowie koło Koluszek. W zawodach uczestniczyli: Aneta (luzak) i Tomasz (powożący) Bogacz, który startował dwoma końmi: Awansem (5 miejsce) i Bel - max (1 miejsce).

tomaszbogacz

tomaszbogacz

tomaszbogacz

 
VI Rowerowy Rajd "Doliną Warty"

 


Serdecznie zapraszamy do udziału w szóstym już Rajdzie Rowerowym "Doliną Warty". Rajd odbędzie się 15 lipca 2012 r. (niedziela). Start na placu targowym w Kruszynie o godz. 11:30, meta po przejechaniu ok. 27 km na placu OSP Jacków. Więcej informacji na stronie: www.razemnawyzyny.pl

plakietka

Na placu OSP Jacków w tym dniu organizowany jest także festyn oraz rozgrywany jest III Turniej Piłki Plażowej. Więcej informacji o najbliższych imprezach na terenie gminy Kruszyna można uzyskać na stronie: http://www.kruszyna.pl/imprezy_2012.php. Najbliższy festyn odbędzie się w Lgocie Małej w dniach 21-22 lipca 2012 r.

 
ABC wędkowania - dzień pierwszy

12 lipca 2012 roku rozpoczęliśmy zajęcia w ramach kursu "ABC wędkowania". Na początek teoria, czyli poznawanie ciekawych informacji związanych z historią i ideą wędkarstwa. Dzisiaj między innymi poznawaliśmy ryby wód polskich. Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu w "Dolinie Dwóch Stawów". Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał profesjonalną wędkę z kołowrotkiem oraz zapoznał się z zasadami jej obsługi.

ryby

ryby2

ryby3

ryby4

 
ABC wędkowania - spotkanie organizacyjne

W niedzielę 01.07.2012 roku w "Dolinie Dwóch Stawów" w Rzerzęczycach odbyło się spotkanie organizacyjne inaugurujące kurs "ABC wędkowania". Z terenu naszej gminy udział bierze kilkoro uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lgocie Małej. Cykl edukacyjny będzie trwał przez całe wakacje i zostanie zakończony we wrześniu zawodami wędkarskimi oraz uroczystością pasowania na wędkarza. Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawy teoretyczne i praktyczne wędkowania, będą uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych nad rzekę i zalew w Ostrowach nad Okszą. Udział w kursie jest bezpłatny. Najbliższe spotkanie szkoleniowe odbędzie się 12 lipca 2012 o godzinie 17.30.

dolinadwochstawow

 
«•pierwsza••poprzednia•41424344454647•następna••ostatnia•»

•Strona 44 z 47•
 

Zegarek

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
29 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik

Pogoda Kruszyna

Jaką dyscypliną sportu się interesujesz?

Dyscypliny sportu:
 

Jakiej używasz przeglądarki?

Przeglądarki:
 

Obóz sportowy w ferie 2016 roku

Obóz sportowy w 2016 r.
 

LICZNIK ODWIEDZIN od 29.01.2012 r.

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj24
mod_vvisit_counterW tym tygodniu91
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień166
mod_vvisit_counterObecny miesiąc906
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1427
mod_vvisit_counterWszystkie230809

Online (w ciągu ostatnich 20 min.): 2
0 3.227.2.246
,
Dzisiaj: •Sty• 29, 2020